Brake pads CL Brakes 4005T17RC8R
CL Brakes pads Set. AUDI PORSCHESend the question to the owner of the store, about this product.
* Required fields
or Cancel
To be informed about product update via email, fill out the form.
* Required
or Cancel
4005T17RC8R
RC8R: RRC, TWCC, Nascar,
Average friction coefficient: µ=0,6.
Application:
AUDI S8 , 01→03 (front pads)
AUDI S8 , 4.2 40V Quattro 99-→ (front pads)
PORSCHE 911 (911) , 3.3 Turbo 91→93 (front pads)
PORSCHE 911 (911) , 3.6 Carrera 2 93→93 (front pads)
PORSCHE 911 (911) , 3.6 Turbo 95→98 (front pads)
PORSCHE 911 (911) , Carrera 2 Turbo Look 91→94 (front pads)
PORSCHE 911 (964) , 3.3 91→93 (front pads)
PORSCHE 911 (964) , 3.3 Turbo S 91→93 (front pads)
PORSCHE 911 (993) , 3.6 4S 94→97 (front pads)
PORSCHE 911 (993) , 3.6 Carrera 4S 96→98 (front pads)
PORSCHE 911 (993) , 3.6 GT2 94→97 (front pads)
PORSCHE 911 (993) , 3.6 GT2 Turbo 94→97 (front pads)
PORSCHE 911 (993) , 3.6 GT2 Turbo 4 94→97 (front pads)
PORSCHE 911 (993) , 3.8 Carrera RS 94→97 (front pads)
PORSCHE 911 (993) , 3.8 Carrera 4 RS 94→97 (front pads)
PORSCHE 911 (993) , 3.8 Carrera RSR 94→97 (front pads)
PORSCHE 911 (993) , Carrera 2 94→97 (front pads)
PORSCHE 911 (993) , Carrera 2 Turbo Look 96→98 (front pads)
PORSCHE 911 (993) , Carrera 4S 96→98 (front pads)
PORSCHE 911 (993) , Carrera 4 Turbo Look 96→98 (front pads)
PORSCHE 911 (993), GT2 95→97 (front pads)
PORSCHE 911 (993), RSR (380mm disc) 95→97 (front pads)
PORSCHE 911 (996) , 3.4 Carrera Super Cup 97→98 (front pads)
PORSCHE 911 (996) , 3.4 Super Cup 97→98 (front pads)
PORSCHE 911 (996) , RSR std →-05 (front pads)
PORSCHE 928 , 5.4 GTS 32V 91→95 (front pads)